Dzień 1 – Rezyliencja lidera

Wczoraj, w trakcie krótkiego wprowadzenia, zadaliśmy ci kilka pytań, które miały ci pomóc „zatrzymać się” na początku tygodnia. Pobudzić do intensywnego myślenia o sobie, w kontekście rezyliencji – gdzie jesteś, jak sobie radzisz z doświadczeniami, jak zaczynasz tydzień?

Dziś pokażemy ci, jak twoja życiowa energia wpływa na rezyliencję i jak, w związku z tym, zachować równowagę.

W im większym stopniu czujesz, że przyjemność jest w tobie, tym mniej się zmagasz, by ją pozyskać z zewnątrz. /Rich Hanson

Przedstawiając ci matrycę energii, podpieramy się badaniami Tony’ego Schwartza, które pokazują, w jaki sposób radzić sobie z coraz większymi wymaganiami, które stawia nam życie.

Materiały do dzisiejszego odcinka:

Od jutra zaczynamy intensywny trening umiejętności i budowania nawyków, które wspierają rezyliencję lidera. Jednak zanim zaczniemy, zapraszamy cię do krótkiej refleksji i wypełnienie załączonego kwestionariusza. Test pozwoli ci ocenić mocne strony, które już posiadasz, ale także da ci możliwość pomiaru postępów w dalszej pracy.

Załączniki do artykułu

  1. Aleksandra Stańczuk Aleksandra Stańczuk

    Bardzo fajnie, że mówimy o kwestiach związanych z naszym ciałem i mózgiem 🙂 Test zrobiony, raczej pozytywnie, niemniej na pewno warto ćwiczyć 🙂

    Mam trochę opóźnienie (dziś środa nie poniedziałek 😉 ale od wczoraj spędzam każdy poranek z Wami 🙂

    Dziś przede mną jeszcze Google Talk

    Dziękuje

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany, żeby napisać komentarz.