Dzień 2 – Kompas życia

Dzień dobry we Wtorek! 😊

Mówiąc o wartościach, warto zacząć od ich zdefiniowania, czyli ustalenia, co dla mnie jest najważniejsze w życiu, najbardziej znaczące. W ten sposób będziemy mogli odpowiedzieć sobie na pytanie – jakim człowiekiem chcę być? Co chcę robić? Jakie cechy lub mocne strony chcę w sobie rozwijać? Za czym chcę się opowiadać?

Przebieg ćwiczenia

  1. W każdej ramce (załącznik do wpisu) wpisz kilka haseł, nazw wartości, dotyczących tego, co w określonej dziedzinie życia jest dla Ciebie najważniejsze. Jeśli, któraś ramka Ciebie nie dotyczy, pozostaw ja pustą. Jeśli utkniesz przy którejś ramce – pomiń ją i wróć do niej później. W kilku ramkach mogą pojawić się te same hasła/ wartości.
  2. W górnym kwadraciku każdej ramki oceń na skali 0-10, jak ważne są dla Ciebie te wartości, w tym momencie życia (0 – nieważne, 10 – niezmiernie ważne). Możesz wstawić takie same oceny w kilku ramkach, ale uważaj, żeby nie pojawiła się taka sama wartość we wszystkich okienkach.

Odpowiedz sobie teraz na pytania:

  • Czy są wartości, które powtarzają się w kilku okienkach – jeśli tak, jaka to wartość i co to dla Ciebie oznacza?
  • Zatrzymaj się na okienkach z najwyższymi wartościami. Co tam jest w środku? Jaka wartość? W jaki sposób realizujesz ją w życiu? Jak się zachowujesz. żeby żyć w zgodzie z tą wartością?
  • Gdybyś spośród wszystkich okienek miał wybrać tylko 5 wartości, które by to były?
  • Gdybyś spośród tych 5, miał wybrać tylko 3 wartości, które by to były?

To jest Twój KOMPAS ŻYCIA!!! 🔥🔥🔥

Załączniki do artykułu

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany, żeby napisać komentarz.